evden para kazanmanın yolları

Evden Para Kazanmanın 10 Basit Yolu

Evden ek iş yaparak para kazanmak aslında bir hayal değil. Ancak çok yüksek gelirler elde etmek istiyorsanız adres eviniz olmayabilir. Kira, elektrik, su, kredi kartları ve daha sayabileceğimiz onlarca giderimiz varken gelirimizin tek bir yerden olması, zaman zaman eksi hesaplara girme ve borçlanmayla neticeleniyor. Hesabımızı doğru şekilde yapıp aşırı harcamalardan kaçınırsak ve biraz da boş vaktimiz varsa azda olsa ek gelir elde edebiliriz. Bu işlerin çoğu internet üzerinden yapılmaktadır. Aşağıda sizin için evde yapabileceğiniz işleri yazdık. İşte Evden Para Kazanmanın 10 Yolu.

1- Anket

Evinizde internet varsa, küçük bir araştırmayla anket doldurup para kazanabileceğiniz siteleri bulabilirsiniz. Anketler uzun ve yorucu olabilir. Ancak harcadığınız zamana nazaran, anketten olan kazancınız çok yüksek olmayabilir. Sıkılmayacağınızı düşünüyorsanız anket doldurmayı deneyebilirsiniz. Yaklaşık 200 TL’ye kadar kazanabilirsiniz.

2- Makale Yazarak

Makale yazma işi de anket doldurma işi gibidir. Çeşitli internet sitelerine yazılar yazar ve bunları para karşılığında satabilirsiniz. Çok vakit ister ve kazancı aşırı yüksek değildir. Kendinize ve bilgi birikiminize güveniyorsanız makale yazmayı deneyebilirsiniz.

3- Youtube

Gündemi, sosyal medyayı takip ederek Youtube hesabınız üzerinden popüler videolar paylaşarak para kazanabilirsiniz. Bunun için Youtube ortaklık programına başvurmalı ve daha sonra bu konu üzerinde gerekli araştırmaları yapmalısınız.

4- WebSite Tasarımı

WebSite tasarımı konusunda eğer biraz da olsa bilgiliyseniz, biraz daha kendinizi geliştirip bu işe ufak ufak başlayabilirsiniz. Kendi websitenizi kurup geliştirerek ya da tasarladığınız websiteleri satarak para kazanabilirsiniz. Bu işin zaman ve özveri isteyen bir alan olduğunu söylemeliyiz.

5- Blog

Kendinize bir blog açarak internetten para kazanmaya başlayabilirsiniz.

6- Evde Ders

Bir uzmanlık alanınız varsa örneğin; İngilizce, matematik, resim, gitar ya da iyi bildiğinizi düşündüğünüz bir alanda evde ders verebilirsiniz. Doğru şekilde reklam yapar ve ihtiyacı olan kişilere ulaşabilirseniz bu yöntemle iyi para kazanabilirsiniz.

7- El Emeği

Eğer kendinize güveniyorsanız, evde el işi ürünler yapabilir, kıyafet dikebilir, örgü vb. şeyler yapıp internet üzerinden satabilirsiniz. Aynı zamanda evde dergi, tablo, önceden ucuza aldığınız bir ürünü internet üzerinden satabilirsiniz.

8- Yap Sat

İnternet üzerinden takip ederseniz eğer bazı iş yerlerinin ya da firmaların evlere mandal, nikah şekeri, kartlar, süs sabunlar, inci boncuk kolyeler sipariş verdiklerini görebilirsiniz. Bu firmalar malzemelerinizi tedarik eder ve istenilen sürede bunları yapıp teslim etmenizi isterler. Oldukça talep gören ve genelde ev hanımlarının yaptığı bir iştir.

9- Çocuk Bakıcılığı

Eğer ev hanımıysanız ve çocuklarla da aranız iyiyse, bazı ailelerin çocuklarına bakıcılık yapabilirsiniz. Geliri oldukça yüksektir. Ancak bu işte karşılıklı güven söz konusudur.

10- Terzilik

Eliniz dikiş işlerine yatkınsa ve evinizde dikiş makinesi varsa bu alana yönelebilirsiniz. Kendi mahallenizde el ilanları ya da tanıdıklar vasıtasıyla iş yapmaya başlayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir