Herkesi zengin edebilecek gerçekliği kanıtlanmış 3 doğru yöntem

Herkesi zengin edebilecek gerçekliği kanıtlanmış 3 doğru yöntem

İnternette sık sık “Nasıl milyoner olunur?” tarzı makalelere rast geliyorsunuzdur. Bu makalelerin çoğu, zengin olmanın çok kolay olduğunu belirtirken uygulanması çok kolay olmayan yollara odaklanmıştır.

Bu tür “hızlı zengin olma” rehberleri hiç de gerçekçi değildir. Çünkü gerçekten bu kadar basit olsaydı, herkes zengin olurdu.

Bunların yanında zengin olmaya giden yolda izleyebileceğiniz ve gerçekliği kanıtlanmış doğru yöntemler de vardır.

Makalemizde herkesi zengin edebilecek gerçekliği kanıtlanmış 3 yönteme değindik. Ancak şimdiden belirtelim ki bu yöntemler için oldukça uzun bir zamana ihtiyacınız var. Bu yöntemlerden birini dahi doğru şekilde uygulayabilirseniz, kalıcı bir başarı elde edebilirsiniz. Eğer 3 yöntemi de uygulayabilirsiniz, zengin olmanız neredeyse garanti diyebiliriz.

1- Erken Yaşta Yatırım Yapmaya Başlayın

Parasını yatırıma yönlendirmeden zengin olmuş hiç kimseyi bulamazsınız. Ve bu asla bir tesadüf değildir. Bu nedenle erken yaşta düzenli yatırım yapmaya başlamak, zengin olmak için en iyi yoldur. Para biriktirmeye ne kadar erken başlarsanız, o kadar kısa sürede yüksek miktarda paraya sahip olursunuz.

Bu birkaç cümle size inandırıcı gelmediyse, şimdi bir de rakamların ne dediğine bakalım;

25 yaşında olduğunuzu ve her ay 500 TL değerinde “az kazançlı ancak risksiz” yatırım araçlarından birini tercih ederek yatırım yaptığınızı varsayalım. Sizce 60 yaşına geldiğinizde ne kadar paranız birikmiş olur?

Cevap:

Birikiminiz hiçbir yatırım aracında değerlendirmeseniz bile, basit bir hesapla 210.000 TL seviyesine ulaşıyor.

Hadi biraz getiri ekleyelim; Yıllık en az net %5 getiri sağlayan Devlet Tahvili ya da Hazine Bonosu gibi risksiz yatırım araçlarına yönlendirdiğinizde ise yaklaşık 480.000 TL gibi oldukça yüksek bir seviyeye ulaşıyor.

Getiri oranını biraz artıralım; Getiri oranını %5’ten %10’a çıkardığımızda, birikiminiz neredeyse 1.000.000 TL gibi şu anda size uçuk gelen bir seviyeye ulaşıyor.

Bu rakamların hiçbirisi uydurma değil. Şu anda Devlet Tahvili’nin yıllık getirisi net %11 civarı bir seviyede seyrediyor. Siz yeter ki yatırıma aylık 500 TL ayırın, geri kalan her şey hazır ve sizi bekliyor.

Gördüğünüz gibi size borsada çok işlem gören bir şirketin hisse senetlerini almanızı tavsiye etmedik. Ya da çok para kazanma ihtimaliniz olduğunu söyleyerek riskli yatırımlar yapmaya yönlendirmedik. Ancak sonuç olarak aylık 500 TL gibi bütçenizi fazla sarsmayacak bir yatırım ile emekliliğiniz geldiğinde 1 milyon TL’niz olabileceğini gösterdik.

Çünkü yatırım yaparak zengin olmanın anahtarı uzun soluklu bir yolda, risk almadan ve istikrarlı bir şekilde yürüyebilmekte gizlidir.

Evet, uzun vadeli yatırım size biraz sıkıcı gelebilir. Ancak bu sistemin size 20-30 yıl içinde zengin olma şansı verdiğini unutmayın!

2- Ne Kadar Hak Ettiyseniz O Kadar Kazanın!

Daha fazla paraya sahip olmanın en hızlı ve en kolay yolu nedir?

Maaşınızın artması!

Maaşınızın 500 TL artması, size ilk maddede geniş yer verdiğimiz yatırımı yapabilme imkanı tanıyacaktır. Bu imkana sahip olduğunuz anda emekliliğiniz geldiğinde 1 milyon TL’lik bir birikime sahip olma şansını da yakalamış olacaksınız.

Tabii eğer devlet memuru değilseniz maaşınız 6 ayda bir düzenli olarak artmayacaktır. Maaş zammı alabilmek için patronunuzla en fazla 15 dakika sürecek bir konuşma yapmanız gerekiyor. Burada önemli olan patronunuza daha fazla maaşı hak ettiğinizi geçerli nedenlerle anlatabilmeniz. Bunun için konuşma öncesi iyi bir hazırlık yaparak, size hayır diyebilme ihtimalini ortadan kaldırmanız gerekiyor.

İkinci bir olasılık ise ek gelir yollarına başvurmaktır. İşinizden arta kalan zamanlarda aylık 500 TL ek gelir elde edebilmek için neler yapabileceğinizi bir düşünün. Eğitiminiz, kişisel becerileriniz, ikna kabiliyetiniz kısacası paraya çevirebileceğiniz her yöntemi değerlendirebilirsiniz. Unutmayın yalnızca 500 TL ek gelire ihtiyacınız var!

3- Kendi İşinizi Kurun

Zengin insanların neredeyse tamamı kendi işlerini kurarak bugünkü seviyelerine gelmiştir. Çünkü bir iş yerinde çalışırken yapabileceklerinizin bir sınırı vardır.

Bunu basit bir örnekle açıklayalım; Diyelim ki aylık belirli bir maaşla bir iş yerinde çalışıyorsunuz. Her zamankinden 2 kat fazla çalıştığınızda patronunuz size 2 kat fazla maaş veriyor mu? Tabiî ki hayır! Fakat kendi işinizde 2 kat fazla çalıştığınızda, o ayki kazancınız 2 kat fazla olacaktır. Nasıl? Oldukça mantıklı bir örnek olmadı mı?

İlginizi Çekebilir: İstiridye Mantarı Üretimi hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Online İş Kurabilirsiniz

Bilgisayar ve interneti bir web sitesi üzerinden ürün pazarlayabilecek seviyede kullanabiliyorsanız, kısa sürede zengin olmak için istikrarlı ve kararlı şekilde çalışmanız yeterlidir. Kendinize hedef olarak 1.000.000 TL (Bir milyon TL) ‘yi belirleyin. Bu parayı nasıl kazanabileceğinize bir bakalım;

250.000 kişiye 4 TL’lik

100.000 kişiye 10 TL’lik

50.000 kişiye 20 TL’lik

10.000 kişiye 100 TL’lik

1.000 kişiye 1000 TL’lik ürün ya da hizmet satarak 1.000.000 TL kazanabilirsiniz.

Size sadece 4 TL ücret ile bir yıl içinde 250 bin kişiye satabileceğiniz ürün ya da hizmeti bulmak kaldı. Eğer yeterince zeki ve şanslıysanız, uyurken bile size para kazandıracak bir ürün bulabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir