evde-yapılabilecek-harika-işler

Evden Yapabileceğiniz 6 Harika İş Fikirleri

Kendi işinizi yapmak ve ailenize daha fazla vakit ayırmak istiyorsanız, evde yapabileceğiniz bir iş sizin için en iyi seçenek olabilir. Evde yapabileceğiniz işler arasında binlerce lira sermaye ya da yüksek giderleri olan bir iş yerine gerek olmadan, el emeği ürünleri satmaktan blog yazarlığına kadar birçok alternatif bulunuyor. Sizin için bir araya getirdiğimiz evden yapabileceğiniz işlere bir göz atın ve vakit kaybetmeden size uygun olana başlayın.

1- Tasarımcı

Eğer takı, ev dekorasyon ürünleri ya da çanak çömlek gibi ürünler yapmaktan hoşlanıyorsanız, tasarımlarınızı online olarak satabileceğiniz bir internet sitesi kurmayı düşünebilirsiniz. Satabileceğinizi düşündüğünüz ürünlerinizi tasarlayın ve her açıdan fotoğraflarını çekin. Daha sonra ürünlerinizi açıklamaları ve fotoğrafları ile birlikte web sitenize ekleyin. Sosyal ağlarda web sitenizin reklamını yaparak, daha hızlı şekilde geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz. Web sitenize ödeme seçeneği olarak ilk etapta kapıda ödeme ya da banka havalesi seçeneklerini koyabilir, işinizi büyüttükten sonra ise bankalardan sanal post hizmeti alarak kredi kartı ile ödeme seçeneğini de devreye sokabilirsiniz.

2- Blog Yazarlığı

Başarılı bir blog yazarı olarak, blogunuzda paylaştığınız makaleler ile tam zamanlı bir gelir elde edebilirsiniz. Günümüzde ücretsiz blog sahibi olabileceğiniz blogger.com, wordpress.com ve tumblr.com gibi alternatifler bulunmaktadır. Ancak siz kendinize özel bir alan adı (domain) alarak da hayal ettiğiniz bloga sahip olabilirsiniz. Blogunuzda yer vereceğiniz yazılar, tüm detaylarına hakim olduğunuz ve uzmanlık alanınıza giren konulardan olabileceği gibi, ilgi duyduğunuz ve araştırarak hakkında çok başarılı yazılar yazabileceğiniz konular da olabilir.

Zamanla günlük ziyaretçi sayısını artırdığınız blogunuz ile Google Adsense gibi reklamverenler ile reklam yayıncılarını bir araya getiren sistemlere başvurabilir ve kabul edildiğiniz takdirde blogunuzda reklam yayınlamaya başlayabilirsiniz. Google Adsense şu an için Türkiye’de en iyi gelir elde edebileceğiniz reklam sistemi olarak rakiplerine göre bir adım öne çıkıyor. Ancak şunu belirtmek isteriz ki Google Adsense’in çok sıkı kuralları vardır ve blogunuz bu kurallara uymadığı takdirde kabul edilmeme ya da daha sonra sistemden çıkarılma gibi ihtimalleri de dikkate almalısınız. Bu nedenle blogunuzda illegal olmayan konulara, kopya içeriklere, çok kısa içeriklere kısacası kalitesiz içeriklere yer vermemelisiniz.

3- Müşteri Hizmetleri

Günümüzde birçok şirket müşteri hizmetleri çalışanlarına evden çalışma imkanı tanımaktadır. Hem şirketler için hem de çalışanlar için avantajları olan bu sistem Türkiye’de de giderek yaygınlaşmaktadır. Telefonda şirketin müşterilerinden gelen ve ürünlerle ya da satışlarla ilgili telefon aramalarını cevaplıyorsunuz. Evden müşteri hizmetleri temsilcisi olarak çalışabilmek için bir telefon hattı ve bir internet bağlantısına sahip olmanız yeterlidir.

4- Özel Öğretmenlik

Öğretmekten hoşlanıyorsanız, uzman olduğunuz bir alanda özel öğretmenlik yapabilirsiniz. Özel öğretmenlik işini müşterilerinizle aranızdaki anlaşmaya göre kendi evinizde, bir kütüphanede ya da öğrencinin kendi evinde yapabilirsiniz.

5- Çevirmenlik

Birden fazla dili akıcı bir şekilde konuşabiliyorsanız, serbest çevirmen olarak çalışabilirsiniz. Birçok şirket yabancı iş ortakları ile aralarında yapılan yazışmalar için çevirmene ihtiyaç duymaktadır. Siz de yabancı dil konusunda kendinize güveniyorsanız cevirmenariyorum.com gibi web sitelerine üye olarak müşterilerinizi beklemeye başlayabilirsiniz.

6- E-Ticaret Mağazası Oluşturun

Türkiye en çok bilinen ve ziyaret edilen GittiGidiyor, Sahibinden ya da N11.com gibi e-ticaret platformlarına üye olarak kendi özel mağazanızı oluşturabilirsiniz. Mağazanızda hangi ürünleri satacağınız tamamen sizin tercihinize kalmış. İster oyuncak satın, ister temizlik malzemesi. Hepsinde en önemli konu mağazanızın reklamını yapmanız ve potansiyel müşterilerin sizi tercih etmesi için ortaya koyduğunuz farklar. Bu farklar arasında ürünlerinizin organik olması, sağlığa zararsız olması ve uygun fiyatlı olması gibi özellikler sayılabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir