internetten nasıl para kazanılır

İnternetten nasıl para kazanılır? (4 Gerçek Yöntem)

Sizce internet ortamında “İnternetten nasıl para kazanınılır?” başlıklı kaç makale vardır? Binlerce? Milyonlarca? Evet, muhtemelen çok fazla sayıda… Ancak bir problem var. Bu makalelerin büyük bir kısmı sizi bazı seminer, web semineri, online eğitim veya başka bir yola yönlendirmek için bir satış aracı olarak kullanılıyor. Bu durum internetten para kazanma konusuna kötü bir bakış açısı oluşmasına neden oluyor. Ancak internetten para kazanmak gerçekten mümkün. Sonuçta yukarıda bahsettiğimiz yöntemler bunun bir kanıtı değil mi?

İnternetten para kazanmanın yasal ve mantıklı yolları var. Sorun şu ki, bu yollar “çabuk zengin olmayı” vaat etmiyor. Bu yollar çoğu zaman para kazanmaya başlamadan önce çok çalışma ve özveri gerektirebiliyor. Ancak gerçekten internetten para kazanmak, evden çalışmak ya da bir iş fikrini gerçek bir işe çevirmek istiyorsanız bunu yapabilirsiniz. Makalemizde size internetten para kazanmanın her türlü yasal yolunu anlatacağız. Bu yolların çoğu para kazanmadan önce saatlerinizi harcamanızı gerektirebilen gerçek yollar.

Gerçekten internetten para kazanmak istiyorsanız, bu işin diğer işlerden farklı olmadığını ve bu nedenle ciddiyetle yaklaşmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

İşte İnternetten Para Kazanmak için gerçek yöntemler;

1- Serbest Makale Yazarlığı

Serbest makale yazarlığı, internetten para kazanmanın en popüler yollarından biridir. Birçok serbest makale yazarı 100 kelimesi 1 TL’den oldukça ciddi kazançlar elde ediyor. Bazıları ise daha kaliteli işler çıkartarak diğerlerinin iki katı kazanç elde edebiliyor.

Tabii ki, bu işten hızlı şekilde para kazanmaya başlayamıyorsunuz. Öncelikle size referans olacak bir hazırlık aşaması geçirmeniz gerekiyor. Hazırlık aşamasında bilgi sahibi olduğunuz ya da ilgi duyduğunuz alanlarda makaleler yazabilir, yazdığınız makaleleri makale satışı yapılan ortamlarda promosyon olarak dağıtabilirsiniz. Ya da kendinize bir blog açarak makalelerinizi blogunuzda yayınlayabilir ve referans olarak blogunuzu gösterebilirsiniz. Ancak makale yazarlığının sırf para kazanmak için yapılacak bir iş olmadığını, bunun için yazmayı gerçekten seviyor olmanız gerektiğini belirtelim.

Tüm hazırlıklarınızı yapıp ve makale yazarlığı serüvenine hazır olduğunuzda aşağıdaki online ortamlarda makalelerinizi satışa çıkartabilirsiniz.

  • R10.net: Türkiye’nin en çok ziyaret edilen webmaster forumu olan R10.net, birçok websitesi sahibinin hazır makale ihtiyacı olduğu bir ortamdır. Yazdığınız makaleleri R10.net’e üye olduktan sonra “Makale Alımı & Satışı – Makale Yazarları” bölümünde satışa çıkartabilir ya da hazır makale arayanlara sunabilirsiniz. R10.net’e üyelik davetiye sistemi ile olduğu için bu konuda bizden yardım isteyebilir ya da İletişim bölümünden forum yönetimine üye olmaya ihtiyacınız olduğunu belirterek nazik bir dille size davetiye gönderip gönderemeyeceklerini sorabilirsiniz.
  • Sadeceon.com: Burası her türlü ürün ve hizmeti 10 TL ve katları ücretlerle satışa çıkartabileceğiniz bir ortam. Doğal olarak makale satışı da yapabiliyorsunuz. Siteye üye olduktan sonra, makaleleriniz için satış ilanı eklemeniz yeterli.

2- İnternetten Ürün Satışı

Günümüz insanlarının internete olan ilgisi arttıkça internetten satış yapan websiteleri her geçen gün çoğalıyor. Bu da ürünlerini internetten satmak isteyenler için daha geniş ortamlar oluşmasını sağlıyor. Siz de kendi yaptığınız ya da toptan olarak temin ettiğiniz ürünleri internetten satarak para kazanabilirsiniz. Ürünlerinizi satabileceğiniz websitelerini biliyor olabilirsiniz, ancak biz bilmeyenler için sıralayalım.

  • Gittigidiyor.com: Gittigidiyor, ürünlerinizi tek tek ya da bir online mağaza açarak satabileceğiniz bir websitesi. Üye olduktan sonra sağ üstte bulunan “Satış Yap” bağlantısını kullanarak ürününüz için satış ilanı oluşturabilirsiniz. Satılan ürünlerinizin ücretsi, “Bilgilerim/Ayarlarım” kısmında tanımladığınız Banka hesabınıza gönderilecektir.
  • N11.com: N11 de aynı Gittigidiyor gibi üye olup ürün satışı yapabileceğiniz güvenilir bir ortamdır.
  • Sahibinden.com: Sahibinden’i ilk iki websitesinden ayıran ortam burada yapılan satışlarda ücretin doğrudan alıcı tarafından havale/EFT ya da elden size ödeniyor olması.

3- Blog/Websitesi Açmak

Öncelikle, bizim de kendi çapımızda bir blog/websitesi ağına sahip olduğumuzu ve bu yolla para kazandığımızı belirtelim. Bu nedenle internetten para kazanma yolları makalesinde bu işten bahsetmezsek olmaz. Karşıdan bakıldığında zor gibi görünmesine rağmen, blog/websitesi açarak para kazanmak hem kolay hem de oldukça eğlencelidir.

Blogtan para kaznamak sabır ve disiplin gerektiren bir iştir. Para kazanmaya başlamadan önce bir yıldan uzun bir süre boyunca her gün yazmanız gerekebilir. Bu süre boyunca diğer blogları inceleyerek nasıl daha kaliteli bir blog oluşturabilirim, blogumu nasıl geniş kitlelere dururabilirim gibi sorulara cevap vermeniz ve bu doğrultuda çalışmanız gerekiyor. Para kazanmaya başlamak için insanların blogunuzu ziyaret etmesi gerekiyor. Bu da ancak ilgi çekici ve kaliteli içeriklerle mümkün olur. Belirli bir noktaya ulaştıktan sonra, blogunuzdan para kazanmanın başlıca yolları şunlardır;

  • Reklam: Reklam yayınlamak blogtan para kazanmanın en eski yoludur. Blogunuza bazı firmalardan sabit reklam alabilir ya da Google AdSense gibi bir sisteme üye olarak reklam yayınlamaya başlayabilirsiniz. Google AdSense, dünyanın en çok kullanılan reklam sistemidir ve milyonlarca reklamverenle çalışmaktadır. Sisteme kabul edilmek için kaliteli bir bloga sahip olmanız gerektiğini belirtmeden geçmeyelim.
  • Satış Ortaklığı: Diğer kişi ya da şirketlerin ürün ve hizmetlerini tanıtarak, önceden belirlenmiş bir yüzde üzerinden satış başı komisyon alabilirsiniz. Türkiye’de satış ortaklığı sistemi ile çalışan online oyun ürünleri, hediyelik eşya, bitkisel ürün vb. sektörlerden birçok firma bulmak mümkün.
  • Ücretli Üyelik: Bazı bloglarda ücretli üyelik bölümleri mevcuttur. Bu bölümlerde genellikle yalnızca ücretli üyelerin erişebileceği özel içerikler yer alır. Sizin de “insanların para ödeyebileceği” fikirleriniz varsa blogunuzda böyle bir bölüm oluşturabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey ücretli üyelik bölümünde yer verdiğiniz içeriğin, internet ortamında ücretsiz olarak yer almaması.

 4- YouTube Kanalı Açmak

Günümüzde birçok kişi YouTube videoları oluşturarak paza kazanıyor. EvanTubeHD kanalının sahibi bir çocuk ve şu anda popüler oyuncaklarla hazırladığı videolar sayesinde milyonlarca dolar kazanıyor. 5 yıl önce açtığı YouTube kanalının şu anda 3,5 milyondan fazla abonesi var. YouTube’da video yayınlayarak para kazanma işi adeta bir meslek haline geldi ve artık bu işe “Youtuber” adı verilmiş durumda. Siz de YouTube’daki popüler kanalları inceleyerek kendi yetenekleriniz doğrultusunda bir kanal açabiliriz. Ve belki de siz de çok geniş kitlelere ulaşıp binlerce lira kazanabilirsiniz!

İnternetten nasıl para kazanılır sorusuna birçok cevap verebilirdik. Ancak makalemizin başında da belirttiğimiz gibi sizlere yasal ve mantıklı olan yolları anlattık. Eminiz ki bu yollardan birisi sizin ilginizi çekti ve şu anda kafanızda yeni işinizi tasarlamaya başladınız bile! Ne diyelim? Her şey gönlünüzce olsun…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir