SON EKLENENLER
05 Eylül 2020'de eklendi

Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Bildiklerinizi, tecrübelerinizi ve birazda araştırarak blog açıp para kazanabilirsiniz. İşte blog yazarak nasıl para kazanılır püf noktaları.

Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Blog okuyor musunuz? Okuyorsanız eminim bu sitelerin ne kadar kazandıklarını merak etmişsinizdir. Ülkemizde çok ciddi paralar kazanan blog siteleri var. Tabii bu blogların çoğu başta para kazanma amaçlı açılmıyor. Bu sitelerde insanlar bilgi sahibi oldukları konularda görüşlerini yazıyor ve takip edilmeye başlanıyorlar. Yazılar beğenildikçe ve blog büyüdükçe haliyle reklam teklifleri de geliyor. Bu da blog yazarak internetten para kazanmayı mümkün hale getiriyor.

Blog Yazarak Para Kazanma Detaylı Anlatım

Peki biz internette blog yazarak nasıl para kazanabiliriz? Öncelikle blog açarak para kazanmak düşüncesindeyseniz para kazanma fikrini ikinci plana atmalısınız. Bunun nedeni para kazanma isteğinin kaliteyi düşürmesi. Öncelikle bloglarınızda kaliteli içerik üretmeli ve bunu insanlara sunabilmesiniz. Bu bloğu açarken blogger veya wordpress kullanabilirsiniz.

Blogda ne paylaşılacak? Bu sorunun yanıtı sizde. Yani okunmaya değer ne biliyorsunuz? Bunu yanıtladıktan sonra kendinize bir blog açıp yazmaya başlayabilirsiniz. Eğer hiçbir konu hakkında uzman değilseniz -ki Türkiye şartlarında bu çok mümkün- o halde ilgi duyduğunuz bir alana yönelebilirsiniz. Ekonomi, din, tarih, siyaset, askeri, sanat, sinema, dizi, içki, kişisel blog, arabalar, oyun, makyaj gibi yüzlerce konuda blog yazabilir ve para kazanabilirsiniz.

Hangi Blog Konuları Daha Çok Para Kazandırır

Para kazandıran blog konuları

En Çok Kazandıran Blog Konuları

Blog yazmaya başlamadan önce belirlediğiniz kategoride başı çeken rakiplerin analizini yapın. Bu siteler/bloglar ne sıklıkla içerik üretiyor, içerikler gerçekten yeterli bilgi veriyor mu bakın. Bu bloglarda olmayanı vermek zorunda olduğunuz için nasıl fark yaratabileceğinizi düşünün. Bu kullandığınız yazı diliyle, tasarımınızla veya yazı başlıklarınızla olabilir. Akılda kalıcı, bilgilendirici bir blog oluşturmaya gayret edin.

Bloglardan para kazanmak zamanla mümkün olacak bir şey. Yani kendinizi hem bir alanda bilgileniyor hem de yatırım yapıyor gibi hissedin. Bu süreç eğer her şey yolunda giderse 6 ay gibi bir sürede meyve vermeye başlıyor. Bu süreçte olabildiğince çok kaliteli içerik üretmeye ve bunları twitter, facebook, instagram, pinterest, google+ gibi sosyal medya sitelerinde paylaşmaya gayret edin.

Blog Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Blogunuzda çeşitli şekillerde para kazanabilirsiniz. Bunların başında adsense gelir. Adsense, Google’nin reklam hizmetidir ve size reklam yayınlamanız karşılığında aylık olarak ödeme yapar. Güzel bir reklam yerleşimiyle adsenseden iyi paralar kazabilirsiniz. Bunun yanında link satışları, banner reklamlar, tanıtım yazıları, affialite ortaklıklar ve sponsorluklar yoluyla blogunuzdan para kazanmanız mümkün.

Tecrübelerime dayanarak net olarak söyleyebilirim ki özgün, güncel, bilgilendirici makaleler kaleme alan bloglar bir şekilde para kazanıyor. Türkiye’de insanlar oldukça sabırsız… Bu nedenle çoğu blog birkaç ay içinde kendi haline bırakılıyor. Ancak sabırla yönetilen bloglar bu sitelerin arasından sıyrılıp bir adım öne çıkıyor. Bu bloglar reklam verenler tarafından da keşfedilerek teklif götürülüyor. Örnek vermek gerekirse ben ilk blog denememde Türkiye’nin en ünlü teknoloji şirketlerinden birinden reklam teklifi almış ve ilk paramı kazanmıştım.

Siz de blog yazarak internetten para kazanabilirsiniz! Bu konuda sorularınız varsa iletişim sayfasından veya yorum yaparak bana iletebilirsiniz, yanıtlamaktan sevinç duyarım.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

05 Eylül 2020, 22:12

Evde, okulda ya da işte özgün makaleler yazarak internet üzerinden para kazanabilirsiniz. Yazı yazarak nasıl para kazanılır işte detaylar.

Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale yazarlığı yapmak internetten para kazanmanın garantili yollarından bir tanesi. Oturduğunuz yerden yazdığınız metinleri dergilere, web sitelerine, youtube kanallarına satarak gelir elde edebilirsiniz. Yazdığınız makalenin kalitesi ve uzunluğuna göre fiyat belirleyerek ayda binlerce lira para kazanabilirsiniz. Makale yazarak internetten para kazanmak nasıl mümkün oluyor? Ödemeyi kim yapacak, oturduğum yerde yazdığım...

Devamını Görüntüle