SON EKLENENLER
07 Eylül 2020'de eklendi

Papara Kart İle Hangi ATM’den Para İşlemleri Yapılır?

Papara Kart İle Hangi ATM’den Para İşlemleri Yapılır?

Birçok bankanın aksine yaptığınız havale, EFT gibi işlemlerden kesinti yapmayan Papara Card son dönemlerde oldukça popüler oldu. Gün geçtikçe kullanıcı sayısı da artan Papara Kart bir çok işletme ile yaptığı anlaşmalarla oldukça avantajlı indirimleri de beraberinde getiriyor. Peki Papara Card ile hangi ATM’lerden işlem yapılır, Papara kartın hangi bankalarla anlaşması vardır işte detaylı bir şekilde Papara Kart incelemesi.

Papara Card Nereden Alınır?

Papara Card Ekim ayında dağıtılan bir karttır. Kartınızı almak için internetten başvurmanız gerekmektedir. Paparaya giriş yaptıktan sonra Papara Card başvurusunda bulunabilirsiniz. Kolay ve sorunsuz bir şekilde 2017 yılının Ekim ayında dağıtılacak olan Papara Card için önden başvuru yaparsanız kartlar ilk sizlerin eline geçecektir. Dağıtım başlamadan önce Papara Card başvurusunda bulunmaz size zaman kazandırır bu sebeple. Aynı zamanda Papara Card almak için bir yere gitmenize gerek yoktur. Kart zaten ayağınıza getirilir kargo ile. Tek yapmanız gereken Paparaya giriş yapıp Papara Card başvurusunda bulunmaktır.

Papara Card Ücreti Ne Kadar?

Papara Card kullanmak isteyenler genel olarak Papara Card almak için ne kadar ücret ödeyeceklerini merak ediyor. Bununla ilgili sizlere yardımcı olmak amacıyla Papara Card ücreti ne kadar şeklinde bir başlık attık ve sizleri bilgilendirmek üzere yazdık. Papara Card almak için herhangi bir ücret ödemezsiniz. Papara Card’ın size toplam masrafı 0 lira olacaktır. Papara Card bunun dışında kullandığınız aylar içinde sizden kullanım ücreti almamaktadır. Papara Card sayesinde kart ücreti ödemeden dilediğiniz kadar kullanım yapabilirsiniz. Kullanmadığınız aylarda ise Papara Card için bir kullanım ödemesi yapmazsınız.

Papara Card İle Hangi ATM’den Para İşlemleri Yapılır?

Papara card ile tüm ATM’lerden para işlemleri yürütebilirsiniz. Papara elektronik para kuruluşu tüm bankalarla anlaşmalıdır ve hangi bankanın ATM’sinden para yüklerseniz yükleyin komisyon almamaktadır. İstediğiniz banka ATM’sini kullanabilirsiniz. Papara kart ATM’den para çekme ve Papara kartınıza ATM’den para yatırma işlemlerinde aylık 500 TL’ye kadar ücret alınmaz. Ayrıca ATM’lerden kartsız işlem yaparakta ekstra bir ücret ödemeden Papara Kartınıza para yatırabilirsiniz.

Papara size en yakın olan ATM aracılığı ile ATM arama derdinize son vermekte ve her ATM aracılığı ile para işlemlerini yürütebilmenize olanak sağlamaktadır. Papara sisteminin en güzel özelliği EFT işlemleri ücretsizdir. ATM para yükleme, çekme işlemleri de aylık belli limite kadar ücretsizdir.

Papara Kullanmak İçin Kaç Yaşında Olmak Gerekir?

Papara yaş sınırı 13’tür. 13 yaşında ya da daha üzeriyseniz Papara yaş sınırında ya da üstündesiniz demektir. Papara kullanmak için 13 yaşında olmanız ya da 13 yaşından büyük olmanız yeterli olacaktır. Papara kullanan birçok insan 18 yaş altıdır. Papara kullananların birçoğunun 18 yaş altı olmasının Papara Elektronik Para Kuruşu’nun 18 yaş altındaki kitleye internette para kullanma imkanı sunmasıdır. 13 yaş altındaysanız Papara kullanmanız mümkün olmayacaktır.

Papara Ne İşe Yarar?

Papara tam olarak para dönüştürmeye, çekmeye, yüklemeye ve alışveriş yapmaya yaramaktadır. Elektronik bir para kuruluşu olan Papara, bankalar arası EFT işlemlerinde cuma cumartesi pazar gibi paranın hesaba geçmemesi sorununu ortadan kaldırır. Diyelim ki İş Bankası hesabınızdan Papara’ya para attınız ve Ziraat bankası hesabınıza çekmek istiyorsunuz. Tek yapmanız gereken Papara’ya sizin adınıza olan Ziraat Bankası hesabınızı eklemek ve para çekme bölümünü kullanmak.  Böylece İş Bankası hesabınızdan komisyonsuz olarak Papara İş Bankası hesabına para göndermiş olur; aynı şekilde komisyonsuz olarak Ziraat hesabınıza para çekmiş olursunuz. Papara bütün bunların yanı sıra bütün ATM’lerden hiçbir komisyon talep etmeden para çekmenize olanak sağlamakta ve 13 yaş üzerindeki herkese sistemini kullandırtmaktadır. Papara sayesinde EFT / Havale ücreti de ödemezsiniz. Papara bütün bu işlere yaramaktadır. Kullanılması mantıklı olan bir para kuruluşudur.

Papara Nedir?

Papara tam olarak elektronik bir para kuruluşudur. Bu elektronik para kuruluşu aracığı ile elektronik para işlemlerinizi hızlı ve komisyonsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Papara’yı tanımlarken şunu da diyebiliriz: Komisyonsuz işlem yapmanızı sağlayan elektronik para kuruluşudur. Aynı zamanda Papara’da minimum yaş 13’tür ve 13 yaşı ve üzeri herkes kullanabildiği için yaş sınırlaması olmayan elektronik para kuruluşu olarak da tanımlanabilir.

Papara Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Papara üzerinden para işlemleri yürüten tüketiciler sıklıkla Parapara’nın avantajlarını sormaktadır. Bu yazımızda sizlerle Papara şirketinin avantajlarından bahsedeceğiz. Umarım işinize yarayan bir başlık olur diyelim ve avantajlarından bahsedelim. Normal şartlarda bankadan bir hesap açtığınız zaman hesap işletim ücreti ya da EFT / Havalet işlemi yaptığınızda komisyon alır. Bu sebeple de EFT / Havale işlemlerine artı olarak hesap işletim ücreti ödemek durumunda kalırsınız.

Papara bunun önüne geçmiş ve EFT / Havale ücreti ödetmeyen bir sistemdir. Papara sayesinde ne hesap işletim ücreti ödersiniz; ne de EFT / Havale ücreti. Yalnızca kullandığınız ay sizden 1-2 TL kullanım ücreti alır. Fakat kullanmazsanız bunu da almaz. Papara’nın bir başka avantajı da Papara üzerinden tüm bankaların ATM’lerinden para çekebilmeniz ve hiçbir komisyon ödememenizdir. Papara kartınızı hangi ATM’ye takarsanız takın para çektiğinizde komisyon ödemeniz mümkün olmayacaktır. Bu da ATM arama derdinize son verir ve en yakın ATM’den Papara hesabınız aracılığı ile para çekebilir, para yükleyebilirsiniz.

Papara aynı zamanda EFT yaptığınızda ödediğiniz komisyonun da önüne geçer. Ziraat Bankası hesabınız var diyelim ve Finansbank’a EFT yapacaksınız, paranızı komisyonsuz bir şekilde havale ile Papara’ya atıp, oradan da Finansbank hesabınıza atarak boş yere komisyon ödemek zorunda kalmazsınız. Böylece minimum komisyonla banka işlemleri yürütürsünüz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

09 Eylül 2020, 18:10

Dolar ve Euro En Yüksek Fiyata Nerede Bozdurulur?

Türkiye ekonomisindeki belirsizliğin devam ettiği bu dönemde Dolar ve Euro kurunun ne olacağı merak konusu. İnsanların çeşitli ön görülere dayanarak alıp bozdurduğu dövizlerde kur dalgalanmaya devam ediyor. Bu nedenle insanlar sürekli Dolar ve Euro en karlı en yüksek fiyata nerede bozdurulur öğrenmek istiyor. Tabi konu mankenlerimiz Dolar ve Euro olsa...

Devamını Görüntüle